How the Eiffel became Eiffel

How the Eiffel became Eiffel

امروزه گردشگران حاضرند ساعتها در صف های طولانی برای دیدن سازه ای که از نظر شهرت به نماد جهانی فرانسه بدل شده، منتظر بمانند و از تماشای چند دقیقه ای شکوه آن لذت ببرند. آنها می دانند، این چند دقیقه خاطره خوش را در تمام عمر به یاد خواهند سپرد.

برج ایفل که تا سال 1930 مرتفع ترین برج جهان بحساب می آمد، بعد از گذشت 130 سال؛ روز به روز بر شهرت و تعداد بازدیدکنندگانش افزوده می شود. شاید جالب باشد که توجه کنیم طبق آمار تاکنون بیش از250 میلیون نفر از این برج دیدنی بازدید کرده اند و سالانه به طور تقریبی بیش از 7 میلیون نفر برای دیدن این برج صف می کشند که از این تعداد نزدیک به دو سوم آنها گردشگر هستند.

برج ایفل که از سال 1991 ثبت در آثار یونسکو می باشد به اندازه یک ساختمان 81 طبقه بلندی دارد و در شهر زیبای پاریس از هر نقطه شهر قابل رویت است. طراحی این برج به قدری جذاب و شگفت انگیز است که کمتر کسی در سراسر دنیا یافت می شود که آوازه آن را نشنیده باشد.

داستان طراحی و ساخت برج ایفل و نیز جزییات مهندسی و مدیریت پروژه آن بسیار جالب و آموزنده است. ویژگی های دقیق و مهندسی این برج با ارتفاع 324 متر و وزن تقریبی 7200 که از 38 هزار قطعه در سه طبقه به دقت در زمان حدوداً 2 سال در سال 1889 افتتاح شد، به واقع نمونه ای قابل تامل برای مهندسان طراحی سازه و معماران است. پروژه ای که با هزینه یک و نیم میلیون فرانک و با یک چهارم بودجه پیش بینی شده تمام شد و اگر امروز اجرا می شد برآورد شده است که بیش از 31 میلیون یورو هزینه برمی داشت. این در حالی است که پیشرفت تکنولوژی در آن زمان برای پروژه ای  دارای جک های هیدرولیکی 800 تنی محدود بود و عدم امکان محاسبات دقیق رایانه ای مشابه کار را به مراتب سخت تر از امروز می کرد. این پروژه به 1838 طرح کوچکتر تقسیم شده بود که در نهایت طرح نهایی را شکل می دادند. برای هر طرح یک مسئول اجرایی مستقل در نظر گرفته شده بود وگفته می شود روزانه تا 300 کارگر ماهر به دقت بر روی آن کار می کردند. دقت سوراخ کاری های پیچ و مهره های آن تا یک میلیمتر نشان از کیفیت کار و دقت اجرا و نظارت و کنترل مناسب بر آن دارد. جالب است که در مقایسه با پروژه های مدیریت شده امروز بدانید که طرح اولیه از انتخاب تا پایان اجرا و رسیدن به بهره برداری هیچ تغییری نیاز نداشت و محاسبات و مفروضات علمی آن کافی و کاربردی و دقیق بود.

برج رمانتیک ایفل سازه ای است که بسیاری بر فراز ارتفاع 276 متری آن، در آن جا که صداها و هیاهوی شهر محو شده است مهمترین خاطرات خود را می سازند. از آنها که مراسم درخواست ازدواج خود را برگزار میکنند تا آنها که قصد خاتمه زندگی خود را داشته اند. این ابرسازه دارای اسرار نهفته ای است که در کتاب “ایفل چگونه ایفل شد” از زوایای مختلف به آن پرداخته شده تا پرده از این اسرار بردارد. برج ایفل ظاهری زیبا و آرام و ظریف دارد که انسان را از دور دست برای لذت از تماشای خود فرا می خواند و این در حالی است که هرچه به آن نزدیک تر می شوید با وضوح جزییات و نمایان شدن بدنه فلزی و زمخت آن بیشتر مجذوب عظمت و‌ زیبایی آن می شوید. همینطور بیش از 1700 پله، رستوران ها و گالری های داخل آن همگی بر میزان تمایل برای تماشای آن می افزایند.

سازه فلزی برج ایفل تاکنون 19 بار رنگ شده است و حدود 60 تن رنگ سطح آن را پوشش می دهد برای ساخت آن از بین 700 طرح یک طرح برگزیده شد و طرح اولیه به قدری کامل بود که تا پایان ساخت نیاز به اصلاح نداشت.

اگر علاقه مند به دانستن جزییات شگفت انگیز بیشتری در مورد برج ایفل مرتبط با رشته مهندسی عمران یا طرح های معماری و سازه ای آن هستید؛ مطالعه کتاب “ایفل چگونه ایفل شد” می تواند برای شما مفید باشد.

Info

  • Date : 20.11.2020
Preview Demo on Google books