What is ISO?

What is ISO?

کلمه ISO برای شما چه معنایی دارد؟

هرآنچه که در مورد ISO نیاز به دانستن داشته باشید در یک مجموعه تحت عنوان کتاب ISO” چیست”، گردآوری شده است. اطلاعات کلی در مورد سازمان بین المللی ISO، محصولات پر کاربرد و پر فروش ISO و نیز معنی و مفهوم آن برای مردم و متخصصان در این کتاب معرفی شده است.

پذیرش عمومی استانداردهای بین المللی در دنیای تجارت باعث می‌شود که تولید کننده، سازنده یا تامین کننده، اساس توسعه محصولات و سرویس‌های خود را بر مبنایی مشترک، تفاهم شده، شفاف و جهانی گذاشته و در نتیجه به مقبولیت عمومی دست پیدا کند. همچنین باعث می‌شود که کسب و کارهایی که بر اساس استانداردهای بین المللی ایجاد شده‌اند به راحتی در نقاط مختلف دنیا قابل رقابت باشند.

از طرف دیگر خریداران و مصرف کنندگان، کالاهایی که علامت ISO را در معاملات و قراردادهای خود جستجو می نمایند به دنبال مطابقت و سازگاری عمومی محصولات و خدمات در مقیاس جهانی و بین المللی هستند که در اثر پیروی از استانداردهای بین المللی و جهان شمول بوجود آمده است و این باعث می شود تا مصرف کنندگان دارای قدرت انتخاب بیشتر شوند و همچنین از قیمت پایین‌تر و کیفیت مناسب‌‌تری، امنیت و راحتی و اطمینان بیشتری که در اثر رقابت بوجود آمده است بهره مند شوند.

از سوی دیگر برای دولت‌ها استانداردهای بین المللی پایه‌های تکنولوژیکی و علمی را فراهم می‌کند که باعث پایه ریزی سلامتی، امنیت، حفظ طبیعت، محیط زیست و توسعه پایدار می‌شود. در کشور‌های توسعه یافته استانداردهای بین المللی این امکان را فراهم می آورد که با سرمایه گذاری صحیح بر روی منابع کمیاب بتوان از اتلاف منابع حیاتی جلوگیری به عمل آورد.

در کل استانداردهای بین المللی به همه افراد جامعه کمک می‌کند تا از امنیت حمل و نقل، تجهیزات، دستگاه‌ها و لوازمی که استفاده می‌کنند مطمئن باشند. این استاندارد‌های بین المللی برای هوا، آب و کیفیت خاک، و انتشار گازها و تشاشعات در محیط زیست و مصرف انرژی می‌تواند به ما در داشتن یک زندگی بهتر و مستمر کمک کند.

Info

  • Date : 20.11.2020
Preview Demo on Google books