Wonderful structures of the world

Wonderful structures of the world

مجموعه حاضر نگاهی علمی و تحلیلی از زاویه دید مهندسی عمران به انواع سازه های شگفت انگیز جهان است. در این کتاب انواع سیستم های باربری و سازه ای به کار رفته در سازه های معروف جهان مورد بررسی قرار می گیرند. با شناخت روش های اجرای ساختمان و اصول ساخت سازه ها از انواع مصالح ساختمانی می توان به محدودیتهای طراحی و اجرایی آنها پی برده و با راه حل های به کار گرفته شده در ساخت سازه های شگفت انگیز جهان آشنا شد. در این کتاب علاوه بر طراحی فنی ساختمان به ویژگی های طراحی فضاهای درونی آنها نیز پرداخته شده است و مزایا و معایب اسکلت و سازه ها بیان شده اند.

استفاده از مصالح مختلف در سازه ها و به کارگیری روش های طراحی و اجرایی گوناگون، این سازه ها را قادر به تحمل نیروهای متنوع از جمله دوام و استحکام در مقابل بلایای طبیعی، شرایط جوی خاص، سیل، زلزله و حریق نموده است.

بررسی رفتاری سازه ها در زمان وارد شدن نیروهای مختلف، خاص بودن آنها را بیشتر نمایان می کند.

در این مجموعه با توجه به مراحل ساخت و تکمیل بناهای شگفت انگیز به نگهداری و ترمیم آنها نیز اشاره شده است. بهره برداری از سازه ها، خود نیاز به نگهداری و مراقبت اصولی از آنها را ایجاب می نماید که برای بالا بردن عمر و دوام آنها ضروری است.

در فصل های مختلف این کتاب به نمونه های زیادی از سازه های شگفت انگیز جهان با جزییات اشاره شده است. مطالعه این مجموعه کتاب اطلاعات کاملی را به علاقه مندان، مهندسان، معماران و دانشجویان ارائه می نماید تا بتوانند پس مطالعه آن نگاه مهندسی و علمی به بناهای اطراف را تجربه نمایند. از جمله نمونه های تشریح شده در این کتاب می توان: برج ایفل در پاریس، برج العرب در دبی، جزایر نخلی امارات، سازه های مشهور مهندسی ساخته شده در نخل جمیرا، پل آکاشی کای کیو، تونل مانش، پل میلائو، خانه اپرای سیدنی، برج های منهتن آمریکا، معبد نیلوفری، کاخ پنا، سازه های فوق العاده ونیز و ساختمان بانک مرکزی آمریکا را نام برد.

تحلیل اثرات زیست محیطی سازه ها و رویکرد توسعه پایدار، ویژگی های BIM در ساختمانها، استفاده از مصالح بازیافتی و مصالح قابل بازیافت در ساخت سازه ها، روشهای طبیعی و صنعتی مقاوم سازی آنها، موضوع چرخه عمر ساختمان به عنوان یک محصول، تعبیه فیلترهای تصفیه هوا در ساختمان، تامین آب مصرفی و انرژی از روش های مختلف در ساختمان حتی تجدید انرژی در تجهیزات مکانیکی و دینامیکی به کار گرفته در آنها و نیز به کار گیری تکنولوژی جدید برای تنظیم نور و دما در آنها همگی با ذکر نمونه های واقعی در این کتاب گنجانده شده تا رویکرد ما نسبت به سازه های منحصر بفرد جهان بهبود یابد

Info

  • Date : 20.11.2020
Preview Demo on Google books